Wazony Bohemia

Dekoracyjne wazony Bohemia to od lat synonim elegancji i najwyższej jakości czeskiego szkła. Będą stanowić piękny detal dekoracyjny w Państwa mieszkaniach i domach.

Bohemia - dekoracyjne szkło kryształowe

Terminem Bohemia określa się obecnie szkło produkowane przez wiele fabryk znajdujących się na terenie Czech. W XVIII wieku, kiedy w kraju naszych sąsiadów rozwinął się dynamicznie przemysł szklarski nazwę Bohemia oznaczającą ziemie czeskie przyjęto dla określenia wysokiej jakości wytwarzanego tutaj szkła kryształowego. Prawdziwy rozkwit jego produkcji przypadł na XIX wiek, kiedy szkło wytwarzane w Czechach zdobywało uznanie na dworach królewskich w całej Europie. To od tego czasu Bohemia stała się symbolem wyjątkowo wytwornych i kunsztownych wyrobów użytkowych ze szkła. Czeski mistrz Jan Moser stał się oficjalnym dostawcą szkła na dwór Franciszka Józefa I, a jego wyroby trafiały także na dwór szacha Persji i angielskiego króla Edwarda VII.

 

Dekoracyjne wazony Bohemia

Współcześnie Bohemia to czeskie huty szkła wytwarzające produkty zachwycające swoją urodą i wysoką jakością. Wazony Bohemia dostępne w naszym sklepie mają zróżnicowane kształty i wielkości, dzięki czemu można zarówno ustawić je na stole, jak i na podłodze, eksponując w pełni urodę wstawionych w nie kwiatów. Doskonała przejrzystość szkła, kunsztowne szlify i nowoczesne kształty wazonów Bohemia powodują, że każdemu pomieszczeniu są one w stanie dodać niepowtarzalnej atmosfery, zachwycając domowników i ich gości.

Producenci

„Zasady ochrony danych osobowych.” Polityka Prywatności

Zamknij