Dekoracje Wielkanocne

Wielkanoc świętujemy wiosną, kiedy świat staje się bardziej kolorowy, pełen słońca i nadziei. W ten piękny czas chcemy wnieść do naszych domów jak najwięcej radości i obdarować nią naszych bliskich. W Indelo znajdziesz wyjątkowe, ręcznie robione dekoracje wielkanocne, ozdoby i stroiki, które nadadzą wnętrzom świąteczny charakter.

- Producent-
Wybierz
Sortuj według: Nazwy Ceny Popularności

Klasyczne ozdoby na Wielkanoc

Dekorując stół i mieszkanie, podkreślamy ważność Wielkanocy - najważniejszego święta chrześcijaństwa. Tradycyjne ozdoby wielkanocne to pisanki, zajączki i stroiki.

Najpopularniejszym zwyczajem Świąt Wielkanocnych jest dekorowanie jaj. Praktykę tę celebrowano już w starożytności. Wkładane do koszyczka pisanki są symbolem życia, które odradza się, pokonując śmierć. Tradycja zna różne rodzaje pisanek: drapanki, nalepianki, oklejanki i kraszanki. Wykonuje się je, wydrapując w skorupce wzór ostrym narzędziem (drapanki), naklejając wycinankę z papieru (nalepianki), sitowie, tkaninę lub włóczkę (oklejanki). Powszechnym sposobem jest gotowanie jaja w wywarze z cebuli luba zanurzanie go w farbie - tak powstają kraszanki. Nowsze techniki umożliwiają sporządzenie pisanki technikami takimi, jak quilling oraz decoupage. Artyści - rękodzielnicy mają nieskończenie wiele pomysłów na wielkanocne dekoracje z jaj.

Zające kojarzymy z nadejściem wiosny - od lat są również popularnym elementem wielkanocnej ikonografii. Zajączki i króliczki z pluszu, ręcznie robione na szydełku, bądź w formie zawieszek lub figurek stanowią uroczy dodatek do świątecznych dekoracji. Wkomponowuje się je także w stroiki wielkanocne - piękne ozdoby z gałązek i kwiatów. Wykonane z pietyzmem przez rękodzielników stroiki wielkanocne przybierają najczęściej formę wianuszka. Zdarzają się również stroiki na podstawkach lub w formie doniczek, przystrojonych pisankami, kwiatami, wstążkami itd. Za pomocą stroika uatrakcyjnimy wygląd świątecznego stołu. Z pewnością spodoba się on także gościom.

Niecodzienne wielkanocne dekoracje

Tworząc ozdoby na Wielkanoc, artyści handmade potrafią wyjść czasem poza konwencjonalne ramy. Ile pomysłów, tyle realizacji - świąteczne symbole można przedstawiać na różne sposoby. Typowe kolory Wielkanocy - zielony, niebieski i żółty wzbogacone zostają o wszystkie barwy tęczy. Do mniej typowych ozdób na Wielkanoc należą girlandy z zajączkami, świeczniki, różnego rodzaju ceramika świąteczna, wielkanocne bukiety i ozdoby na firankę. Wycięta w drewnie bądź uszyta z kawałków materiału kura czy maselniczka w kształcie jaja to także znakomite pomysły na świąteczny prezent.

Producenci

„Zasady ochrony danych osobowych.” Polityka Prywatności

Zamknij