Akcesoria do karniszy

Karnisze wraz z zawieszonymi na nich materiałami dodają zawsze uroku każdemu pomieszczeniu.  Szczególnie efektownie prezentują się te duże i eleganckie. Bywa, że już sam wystrój okna nadaje charakter całemu pomieszczeniu. Aby stworzyć długi karnisz niezbędny jest odpowiedni łącznik. Dzięki tej niewielkiej części możemy wieszać materiały nawet długości do 4m oraz łączyć szyny w narożach i przy nietypowych kształtach ścian.

- Materiał-
Wybierz
- Kolor-
Wybierz
Sortuj według: Nazwy Ceny Popularności

Łączniki karnisza dzielimy zasadniczo na 2 kategorie: narożne (inaczej przegubowe) i proste. Drugi podział to ten ze względu na materiał, z jakiego jest wykonany oraz jego kolor.

Kolorów łączników jest tyle, ile barw samych karniszy. Jeśli zaś chodzi o materiał wykonania, to musi on też pasować do reszty wieszaka zasłon i firan. Możemy mówić o drewnianych, metalowych i wykonanych z tworzyw sztucznych. Każdy surowiec ma nieco inne zastosowanie i stwarza inny klimat w pomieszczeniu.

Łączniki przegubowe to interesujący element szczególnie podczas aranżacji blisko siebie położonych okien, znajdujących się blisko narożnika pokoju i tych, które są zamontowane na owalnych lub półokrągłych ścianach. O ile te ostatnie są bardzo rzadkie, o tyle dwa okna na jednej ścianie salonu są już częstsze. Ten drobny detal może spowodować, iż nasi goście na chwilę zamyślą się nad wystrojem okien. Wszystko, co długie, duże i dobrze dopasowane zawsze przyciąga wzrok i pobudza do refleksji: jak to jest zbudowane, zamontowane.

Łącznik karnisza prosty jest elementem, który w sposób prawie niezauważalny łączy dwie części dekoracji, które bez niego sprawiałby dużo problemów szczególnie przy transporcie oraz podczas montażu. Aby dodatkowo wzmocnić konstrukcję i jeszcze lepiej zamaskować łączenie, dobrze jest w tym miejscu zamontować ją na ścianie lub na suficie.

Producenci

„Zasady ochrony danych osobowych.” Polityka Prywatności

Zamknij