Młynki elektryczne do soli, pieprzu i kawy

Zdecydowana większość konsumentów woli spożywać potrawy nie tylko ładnie podane, ale również smaczne, dlatego też przyprawy świeże, bądź świeżo zmielone nadadzą każdemu daniu niepowtarzalny smak.

- Materiał-
Wybierz
- Ilość-
Wybierz
- Producent-
Wybierz
Sortuj według: Nazwy Ceny Popularności

Młynki do soli i pieprzu

Na rynku spożywczym występuje ogromny wybór przypraw w postaci świeżej, takich jak zioła lub w formie ususzonej typu: pieprz czarny, ziarna kolendry, ziele angielskie czy grubo ziarnista sól.

Wszystkie te produkty występują również w formie drobno zmielonej, zapakowane w estetyczne torebki z dokładnym opisem rodzaju produktu, ale mogą być również tam umieszczone w formie naturalnej, jako niewielkie ziarenka z możliwością ich zmiażdżenia w moździerzu albo zmielenia w odpowiednim młynku.

Potrawy, doprawione przyprawą już wcześniej rozdrobnioną, mają zupełni inny smak niż posypane świeżo zmieloną, dlatego, większość kucharzy zaopatruje się w praktyczne młynki do przypraw, które mając zdolność rozdrabniania ziaren na dowolną grubość, szybko zmielą przyprawę, zachowując jej aromat i moc działania. Najczęściej używanymi maszynkami do mielenia są młynki do soli i pieprzu.

Młynki elektryczne

Z pewnością, każdy przynajmniej raz w życiu miał styczność z ręcznym młynkiem do pieprzu, uruchomianym za pomocą korbki. Kręcenie korbką uruchomia mechanizm za pomocą którego ziarna są miażdżone na określoną grubość i wysypywane wprost na potrawę; obecnie – dzięki innowacyjnej technologii, takie młynki odchodzą w przeszłość i zastępowane są przez urządzenia elektryczne, które nie tylko szybciej uporają się z umieszczonym w nich produktem, ale – dzięki dodatkowym funkcjom – również rozdrobnią go na dowolnie ustawioną grubość. Młynki elektryczne zasilane są bateriami, więc bezpieczeństwo ich użytkowania jest plasowane na wysokim poziomie.

Urządzenia te są bardzo estetycznie wykonane, wyprodukowane zostały z wysokiej jakości stali i sztucznego tworzywa. Funkcja mielenia obsługiwana jest jedną ręką, a podświetlenie urządzenia podczas pracy, pozwala na kontrolowanie ilości wysypywanego produktu.

Młynek do kawy

Nieco innym rodzajem młynka elektrycznego, ale równie skutecznego i przydatnego w każdej kuchni, jest urządzenie do mielenia kawy.

Wielu kawoszy nie wyobraża sobie dnia bez świeżo zaparzonej kawy, uzyskanej z dobrze palonych i świeżo zmielonych ziaren. W takim przypadku, elektryczny młynek do kawy to idealne urządzenie w każdej kuchni. Praca młynka do kawy polega na rozdrobnieniu całych ziaren na odpowiednią grubość, a odbywa się to za pomocą niezwykle ostrych noży i ogromnej prędkości wytwarzanej podczas pracy silnika urządzenia. Tego typu młynek elektryczny znakomicie sprawdzi się w przypadku mielenia maku, orzechów czy cukru. Jest bardzo estetycznie wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Nóż i wnętrze pojemnika na kawę zostało wykonane ze specjalnie utwardzanej stali nierdzewnej. Posiada wysoki stopień bezpieczeństwa użytkowania.

Producenci

„Zasady ochrony danych osobowych.” Polityka Prywatności

Zamknij