Karafki kryształowe

Kryształowe kieliszki to obiekt pożądania każdego, kto ceni sobie dopracowaną gatunkowo zastawę. W naszej ofercie znajdą Państwo jedyne w swoim rodzaju ekskluzywne kieliszki kryształowe, które będą prawdziwą ozdobą stołu. Zachęcamy do wyboru szkła kryształowego, gdyż - zdaniem specjalistów - jest ono doskonałe pod względem jakości i dopracowania.

- Materiał-
Wybierz
- Kolor-
Wybierz
- Materiał-
Wybierz
- Ilość-
Wybierz
- Na ile osób-
Wybierz
- Pojemność-
Wybierz
- Producent-
Wybierz
Sortuj według: Nazwy Ceny Popularności

Szkło kryształowe i jego właściwości - dlaczego je tak cenimy?

Skąd w ogóle wzięły się kieliszki kryształowe do wina, likieru i wielu innych trunków? Cóż, szkło kryształowe to rodzaj tworzywa, które wyróżnia się pod względem jakości i co najważniejsze - nie jest używane wyłącznie do produkcji kieliszków kryształowych. Z tego typu szkła często powstają różnego rodzaju wyroby szklarskie, w tym lustra, szyby, a nawet witraże. Polska jest krajem, który ma olbrzymie doświadczenie w produkcji szkła kryształowego.

Co wyróżnia popularne "kryształy"? Jedną z ich najważniejszych cech jest oczywiście wysoka przejrzystość tego rodzaju szkła. Kieliszki kryształowe idealnie prezentują się w otoczeniu eleganckiej zastawy. Docenia się je za doskonałą przejrzystość i świetne walory optyczne. Warto też dodać, że idealne kieliszki kryształowe mają swój charakterystyczny blask, który doskonale komponuje się z wyglądem np. czerwonego wina.

Warto również dodać, że kryształowe kieliszki Bohemia - które są dostępne w naszej ofercie - są całkowicie przyjazne dla środowiska. Nie wszyscy wiedzą, że wybór kryształowych kieliszków oznacza, że stawiają Państwo na artykuły, które są łatwe w przetwarzaniu.

Czym wyróżniają się kieliszki kryształowe do wina, likieru lub wody?

Na właściwości szkła kryształowego ma wpływ obecność ołowiu, który ma postać dodatnich jonów Pb+. Warto jednocześnie podkreślić, że ilość tego pierwiastka jest śladowa i nie stanowi niebezpieczeństwa dla osób korzystających z kieliszków. Dodatek ołowiu sprawia, że każdy oferowany przez nas komplet kieliszków kryształowych, wyróżnia się:

 • zwiększoną odpornością na oddziaływania mechaniczne,
 • eleganckim wyglądem,
 • lekkością,
 • zwiększoną wytrzymałością termiczną.

Właściwości szkła kryształowego to nie wszystko. Stawiamy również na jakość wykonania i dopracowanie kształtu. I właśnie dlatego nasze kieliszki kryształowe idealnie wpisują się w oczekiwania dotyczące kształtu, pojemności kieliszka, a także jego wytrzymałości mechanicznej. Osoby wybierające dostępne w naszej ofercie kieliszki degustacyjne, mogą mieć pewność, że ich rozmiar uwzględnia zasady savoir vivre obowiązujące przy biesiadnym stole.

Kieliszki do wina białego, czerwonego, wody i likieru - co mamy w swojej ofercie?

W skład naszego asortymentu wchodzą zarówno pojedyncze sztuki, jak i komplety kieliszków kryształowych. Ofertę kierujemy do tych osób, które potrzebują pojedynczych sztuk, lub też chcą zaopatrzyć się w zastawę na duże, specjalne okazje. U nas znajdą Państwo:

 • kieliszki do wina białego,
 • kieliszki do wina czerwonego,
 • kieliszki do szampana,
 • kieliszki do likieru,
 • szklanice na piwo,
 • pucharki do lodów itd.

Wszystkie te wyroby są dostępne w różnych wariantach uwzględniających ich zróżnicowany rozmiar, kształt oraz pojemność. Decydując się na nabycie prezentowanych kryształowych kieliszków Bohemia, mają Państwo pewność wyboru najlepszych elementów biesiadnej zastawy.

Komu polecamy kieliszki do wody, likieru lub wina?

Prezentowane ekskluzywne kieliszki kryształowe to propozycja dla osób, które cenią sobie styl i jakość wykonania. Te precyzyjnie wykonane akcesoria stołowe z pewnością warto nabyć do użytku własnego. W końcu każdy z nas zasługuje na zastawę z najwyższej jakości kryształu. Niemniej niniejszą ofertę kierujemy również do znacznie szerszego grona klientów. W końcu wielu z nich wybiera dostępne u nas idealne kieliszki kryształowe do wina i innych trunków po to, aby podarować je bliskim osobom, a także... swoim klientom. Z jakiej okazji warto je podarować?

 • Wysokiej jakości kieliszki kryształowe warto podarować świeżo upieczonym małżonkom. To często spotykany i lubiany prezent, który jest ofiarowany niejako na start na nowej drodze życia.
 • Proponujemy kryształowe kieliszki również właścicielom pensjonatów, hoteli i wielu innych punktów wypoczynkowych. Będą one świetnym dodatkiem do wyposażenia pokoju, a w zasadzie jego kuchennej części. Kieliszki sprawdzą się również jako dekoracja pokoju urządzonego specjalnie na romantyczną okazję.
 • Wysokiej jakości kieliszki kryształowe w komplecie można podarować również tym osobom, które właśnie wprowadzają się do swego nowego mieszkania tudzież domu.
 • Jedyne w swoim rodzaju kieliszki do wina białego, czerwonego lub likieru zostaną docenione również przez te osoby, których pasją są różnego rodzaju trunki. To także świetny podarunek dla znajomych, którzy zawodowo zajmują się degustacją lub serwowaniem trunków.

Reasumując, oferowane na niniejszej stronie wysokiej jakości kieliszki to element zastawy, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Zapraszamy wszystkich miłośników klasycznego, kryształowego szkła do szczegółowego

Producenci

„Zasady ochrony danych osobowych.” Polityka Prywatności

Zamknij