Zestawy noży kuchennych

Zestawy noży kuchennych

Chyba każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, w której musiał przekroić bułkę nożem do masła. Takie frustrujące doświadczenie niesie ze sobą poważną naukę – zestaw porządnych noży kuchennych to absolutna podstawa wyposażenia kuchni!

- Materiał-
Wybierz
- Ilość-
Wybierz
- Producent-
Wybierz
Sortuj według: Nazwy Ceny Popularności

W wielu polskich domach kolekcja noży kuchennych wciąż przedstawia się niezwykle malowniczo. Bardzo często w naszych szufladach mamy po kilka różnych noży, z których tylko jeden nadaje się do krojenia. A przecież dzięki odpowiednio dobranym nożom gotowanie stanie się znacznie przyjemniejsze i szybsze! Nie wspominając już o tym, że elegancki zestaw noży kuchennych w bloku doskonale się prezentuje oraz jest po prostu wygodny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając noże kuchenne?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając zestaw noży kuchennych? Przede wszystkim na materiał, z jakiego wykonano ostrza – w codziennym użytku najlepiej sprawdzają się noże ze stali nierdzewnej, które są wytrzymałe, na długo zachowują ostrość, a przy odpowiedniej pielęgnacji będą nam służyć długie lata. Dobrym wyborem są także noże ceramiczne, które odznaczają się bardzo dużą ostrością i czystością cięcia, a przy tym wyglądają niezwykle efektownie. Jeżeli zdecydujemy się na taki zestaw, musimy pamiętać, że ostrze noży ceramicznych jest kruche, przez co należy używać ich wyłącznie na drewnianych oraz plastikowych deskach.

Zestawy noży kuchennych idealne na co dzień

Poza tym w przypadku noży kuchennych zdecydowanie lepiej wybierać jakość ponad ilość. Na co dzień w kuchni będziemy korzystać prawdopodobnie z trzech – maksymalnie czterech ostrzy. W użytku na pewno znajdzie się nóż uniwersalny lub nóż szefa kuchni. Przydatny będzie także nóż do obierania warzyw czy specjalny nóż do krojenia sera. Zestaw zawierający pięć - maksymalnie osiem noży w zupełności nam wystarczy!

Dlaczego warto kupić komplet noży w bloku?

Na koniec – warto wybierać komplety noży w bloku. Stojak do przechowywania noży, czyli właśnie blok, jest zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić ostrzom odpowiednią ochronę przed stępieniem oraz rdzewieniem. Poza tym korzystanie z noży staje się o wiele łatwiejsze, ponieważ doskonale znamy ich rozmieszczenie i bez problemu możemy sięgnąć po ten nóż, którego akurat potrzebujemy.

W Indelo doskonale wiemy, że każda kuchenna czynność wymaga odpowiednio dobranego ostrza. Z drugiej jednak strony potrafimy dostrzec różnicę pomiędzy amatorskim a profesjonalnym gotowaniem. Dlatego każdy komplet noży w bloku dostępny w naszym sklepie zawiera tylko takie ostrza i elementy, z których faktycznie korzysta się na co dzień.

Producenci

„Zasady ochrony danych osobowych.” Polityka Prywatności

Zamknij