Zegary i budziki elektryczne - na ścianę i stolik nocny

Zarówno elektryczne zegary ścienne, jak i te na stolik nocny od lat uznawane są za jedne z praktyczniejszych dodatków do wnętrz. Są elementem przyciągającym wzrok, który ze względu na dużą różnorodność, bez najmniejszego problemu można dopasować do każdej aranżacji.

- Materiał-
Wybierz
- Kolor-
Wybierz
Sortuj według: Nazwy Ceny Popularności

Zegary elektryczne w zależności od wybranego modelu, posiadają szereg rozbudowanych funkcji. Dzięki czemu pełnią nie tylko rolę czasomierzy, ale także mogą być wzbogacone m.in. o kalendarz, budzik, radio lub stację pogodową. Występują w wielu kształtach, wzorach, a także i kolorach. Mogą być wykonane z metalu lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Elektroniczne zegary na ścianę – ich rodzaje

Budziki elektryczne zazwyczaj dostępne są na rynku w dwóch rodzajach. Mowa w tym momencie o:

  • zegarze kwarcowym, w którym do jego działania wykorzystano kryształ kwarcu o niewielkich rozmiarach. Jest on umieszczony w oscylatorze i do jego drgań dochodzi pod wpływem napięcia przemiennego. W ten sposób uzyskiwana jest równomierna częstotliwość drgań, która służy jako generator zegarowy. Dzięki temu mamy do czynienie ze znacznie bardziej precyzyjnymi czasomierzami aniżeli tymi mechanicznymi.
  • zegarze cyfrowym, który tak naprawdę jest analogowym czasomierzem radiowym. Ze względu na to, że również posiada oscylator z małym kryształkiem kwarcowym, jest ściśle związany z zegarami kwarcowymi. Odbiera on sygnał radiowy, dzięki czemu godzina ustawiana jest automatycznie, również w zakresie zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie.

Jak dopasować zegary elektryczne do swoich potrzeb?

W przypadku urządzeń, jakimi są czasomierze, w pierwszej kolejności warto jest zwrócić uwagę na kwestie związane z jego wzornictwem. Mowa w tym momencie zarówno o kształcie, kolorze, jak i stylu, w którym został wykonany. Dzięki czemu będzie możliwe dopasowanie takiego zegara do każdego rodzaju wnętrza, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z aranżacją wykonaną w stylu klasycznym, nowoczesnym lub minimalistycznym. Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, czy chcemy, aby zegary elektroniczne były powieszone na ścianie, czy też, abyśmy mogli je postawić np. na stolik nocny. Te pierwsze wyposażone są w specjalną śrubę umożliwiającą ich zawieszenie na ścianie. Z kolei te drugie posiadają podstawkę, która pozwala na stabilne umieszczenie zegara nie tylko na stoliku nocnym, ale także na dowolnym, innym rodzaju mebla.

Producenci

„Zasady ochrony danych osobowych.” Polityka Prywatności

Zamknij