Ekspresy do kawy

Poranna filiżanka gorącej kawy to rytuał kultywowany przez znaczną większość społeczeństwa na całym świecie. Wielu z nas nie jest w stanie całkowicie się rozbudzić bez wypicia kilku łyków czarnego naparu. Inni traktują go jako sposób na pobudzenie ciała i umysłu dla efektywniejszego funkcjonowania. Jeszcze inni są po prostu kawowymi pasjonatami, dla których liczy się nie tylko smak i aromat, ale także sposób przygotowania uwielbianego napoju.

- Producent-
Wybierz
Sortuj według: Nazwy Ceny Popularności
Nie znaleziono produktów
Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna

Ekspres do kawy Russell Hobbs - sposoby parzenia

Można wskazać co najmniej kilka technik na to, aby cieszyć się kubkiem kawy. Najprostszy to zalanie wrzątkiem kilku łyżeczek kawy rozpuszczalnej. Kolejny, bardzo podobny, z tą różnicą, że gorącą wodą zalewamy zmielone ziarna i pozostawiamy na kilka chwil do zaparzenia. Jeszcze inaczej możemy zafundować sobie porcję małej czarnej za sprawą kafeterii, czy też kawiarki, czyli stworzonego specjalnie do celu parzenia kawy ciśnieniowego dzbanuszka. Ostatecznie dochodzimy do metody niemalże profesjonalnej, a więc do akcji wkraczają ekspresy do kawy.

 

Rodzaje ekspresów do kawy

Wyróżniamy kilka rodzajów ekspresów kawowych. Najpopularniejsze w codziennym, domowym użytku będą ekspresy przelewowe. Ich zasada działania będzie bardzo zbliżona do zwykłej kawiarki. Woda gotująca się w specjalnym zbiorniku zalewa zmielone ziarna kawy, znajdujące się w osobnym pojemniku, aby następnie trafić do dzbanka, w którym zbiera się gotowy napój. Jednym z przykładów takiego urządzenia może być ekspres do kawy Russel Hobbs. Ekspresy ciśnieniowe kolbowe dają już więcej możliwości w zakresie przygotowywania kawy. W ich przypadku woda trafia do zbiornika ze zmielonymi ziarnami pod odpowiednim ciśnieniem. Kluczową rolę odgrywa tu zatem pompa odpowiedzialna za regulację tegoż ciśnienia. Dzięki niej mamy możliwość uzyskania np. efektu spienionego mleka. Bardzo popularne stały się też ostatnimi czasy ekspresy na kapsułki. Jest to idealny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę i lubią urozmaicenia. Wybieramy po prostu pożądaną kapsułkę, zawierającą dany rodzaj kawy i wszelkie dodatki potrzebne do jej przygotowania.

Producenci

„Zasady ochrony danych osobowych.” Polityka Prywatności

Zamknij